Hřebčín - Chladnokrevné a telokrevné plemena koní Shagya Arab, Norik

VYTRVALOSTNÍ JEŽDĚNÍ – ENDURANCE

SHAGYA ARABOVÉ – NEJVHODNĚJŠÍ SPORTOVNÍ KONĚ PRO ENDURANCE

Původně byl Shagya arab určen pro potřeby důstojnického sboru rakousko-uherské armády. V dnešní době je Shagya arab využíván ve všech disciplínách jezdeckého sportu a zcela dominantní postavení má spolu s arabským plnokrevníkem ve vytrvalostním ježdění (endurance). K tomu ho předurčují jeho vlastnosti, tvrdost, odolnost a vytrvalost. Má lehký chod a dokáže udržovat rovnováhu a pružný krok i v náročném terénu. Kostra a osvalení Shagya arabů je mohutnější než u plnokrevného araba, má silnější nohy a velmi kvalitní tvrdá kopyta. Příslušníci Shagya arabů jsou velmi živí koně příjemné povahy, což je pro distanční ježdění také neocenitelným přínosem.

 endurance_karsen_02  endurance_matyas_02
Endurance – Karsen 1  Endurance – Matyas

 

ÚSPĚCHY KONÍ Z NAŠEHO CHOVU Ve vytrvalostním ježdění

Dokladem vynikajících vlastností je stále se zvyšující se počet Shagya arabů v žebříčku nejlepších koní v endurance. Koně z našeho chovu se úspěšně účastní vytrvalostních soutěží: Karsen 1, Kevin 7, plemenný hřebec 1342 Koheilan XI-CZ Split, Kánon, Svoboda, Dáma 3, Drina, Dolar1, Safír, Kalup, Svratka, Dhab (jeho matka Lira CZ-Sh-A-161 pochází z našeho chovu).
Endurance se jezdí nejen v sedlové formě, ale i v zápřeži. To umožňuje aktivně se zapojit do tohoto sportu i osobám, které nejsou způsobilé k sedlovému ježdění. Smyslem zůstává totéž překonat danou vzdálenost v nejkratším čase, ale s čerstvým koněm. Způsobilost k zápřahovým disciplínám naše koně opakovaně prokázali při kompletních soutěžích spřežení. Osm klisen základního stáda a tři plemenní hřebci dosáhli výkonnosti nejvyššího stupně „T“.

 endurance_Kánon_02  endurance_Kevin7_02
Endurance – Kánon Endurance – Kevin 7

LUCIE KUBÍKOVÁ

Jezdkyně Lucie Kubíková úspěšně reprezentuje ČR ve vytrvalostním sportu na mezinárodní úrovni. Valach Matyas z našeho chovu dosáhl s Lucií Kubíkovou těchto úspěchů.

2016 3. místo CEI*** 160 km Solt (HUN)
2016 1. místo CEI2* 120 km Kilkis (GRC)
2015 1. místo CEN* 80-119 km Lamia Pohár vytrvalosti Řecka
2015 1. místo CEN* 80-119 km Katerini (GR)
2015 2. místo CEI** 120 km Shumen (BG)
 endurance_lucie_kubikova_04_02  endurance_lucie_kubikova_03_02

 

DISTANční JEŽDĚNÍ – ODKAZY NA STRÁNKY

http://www.vytrvalost.com
http://www.vytrvalost.eu

kategorie: vytrvalostní ježdění, sportovní koně pro endurance, vytrvalost, distanční dostih, vytrvalostní koňské závody, vytrvalostní jízda na koni, jezdecké sporty, sport endurance, sportovní koně, distanční závody, distanční sport, distanční dostihy