Hřebčín - Chladnokrevné a telokrevné plemena koní Shagya Arab, Norik

VŠESTRANNÉ VYUŽITÍ NAŠICH KONÍ PRO PRÁCI I VOLNÝ ČAS

Naši koně nachází uplatnění jako užitkoví a pracovní koně, v široké škále sportovních disciplin i jako koně k rekreačním účelům.

ctyrsprezi
Svatební čtyřspřeží našich shagya arabských valachů

 

PRACOVNÍ KONĚ

Menší váha norika, pohyblivost a obratnost, ho činí nejvhodnějším pro práci v náročných kopcovitých terénech, kde může podat maximální výkon. Je odolný vůči nepřízni počasí, konstitučně tvrdý, s dobrým charakterem a ochotou k práci. Těžiště jeho využití se nachází při práci v lese, je vhodný pro práci v zemědělství.
Hřebčín Jeníkov se podílí na podpoře a zviditelnění chladnokrevných plemen koní. V rámci Společnosti pro orbu ČR, která v ČR existuje více než 30 let a je členem mezinárodního společenství. V roce 2003 byla založena sekce pro orbu s koňmi.

http://www.schchk.cz
http://aschk.cz

tandem_02 orba_Pardubice_02
Tandem norických valachů – Sekáč, Bolek Soutěž v orbě s koňmi, plemenný hřebec 444 Neugot-I-20

 

KONĚ PRO VOLNÝ ČAS

Norik je známý především svou klidnou povahou a dobrou ovladatelností. Je vhodný pro rekreační ježdění v sedle i pro těžší a méně zkušené jezdce, do kočárové zápřeže i pro hiporehabilitaci. Shagya arab je učen pro pokročilejší jezdce. Svým temperamentem a charakterovými vlastnostmi splňuje požadavky pro všechny druhy běžného jezdeckého sportu i zápřahu.

http://www.sprezeni-cjf.cz/

 soumrak_02  baribal_02
43/83 Soumrak-946 Tann – Sedrik, Vladimír Cerman-Alexandra Bradnová valach Baribal
 kelvin_02  upl_02
valach Kelvin  valach  Sáb

Kategorie: pracovní koně, koně do lesa, tažní koně, koně pro volný čas, hobby koně